165,-
Česnek na zeleno

Česnek na zeleno

Česnek na zeleno je oblíbený a velice chutný. U nás nabízíme pouze českou odrůdu Unikát.

Charakteristika

Jako česnek na zeleno nabízíme pouze francouzskou odrůdu Primor. Má příjemně ostrou chuť a je vhodný pro přímý konzum. Jakmile začne sklizeň Primoru, poputuje z pole přímo do Vaší kuchyně!

Česnek na zeleno bude k odběru ihned, jak začne jeho sklizeň.

Důvody:     

  • k prodeji během sklizně, ne až po dosušení a očistění pěstitelem
  • obdržíte česnek přímo z pole- svázaný s kratší natí
  • sami si ho dosušíte a později uskladníte  

Sušení česneku

Podmínky pro správné sušení česneku jsou následující. Je vhodné najít větratelnou místnost, či jiné vzdušné místo. Nejlépe ho zavěsit do průvanu. Je nutné vyhnout se vlhkým místům a přímému slunci.  Můžete česnek sušit na balkoně, kde proudí vzduch. Musíte ho však něčím zastínit, aby na slunci nevyprahl. Proces sušení je při správných podmínkách dokončen zhruba za měsíc a půl.

Skladování česneku

Ideální by byla temná místnost s velice nízkou vlhkostí a teplotou. Málo kdo však má takové možnosti. Skladujte tedy česnek v suchu a chladu, daleko od přímého záření slunce. V žádném případě ho neuskladňujte v lednici. Ta sice poskytuje onu nízkou teplotu, ale pro česnek je v ní smrtící vlhkost. Je důležité, aby jste mu zajistili stále podmínky. Kolísání teploty nebo vlhkosti by mohlo výrazně zkrátit dobu skladování.

Samotná sklizeň je závislá na počasí, takže přesné datum odeslání v současné době není možné stanovit. O průběhu dozrání česneku a zahájení sklizně Vás budeme informovat pomocí našeho facebookového profilu. (link) nebo se můžete informovat na tel/mailu.

V případě zakoupení česneku na zeleno a jiné odrůdy česneku rozdělíme Vaši objednávku na 2 samostatné objednávky, jelikož sklizeň česneku na zeleno probíhá v jiném období než sklizeň ostatních odrůd. Pokud objednáte česnek na zeleno s jiným česnekem, je tedy doprava zdarma pro obě zásilky platná při celkové hodnotě objednávky 1000 Kč.

Ostatní česnek:

Germidour

Germidour

Germidour je ozimý ranný česnek, který se sází na podzim či na začátku zimy a sklízí se v měsíci červnu.

165,-

Unikát

Unikát

Unikát je druh česneku, který je atraktivní kvůli svému zabarvení do fialova.

165,-