NACHLAZENÍ- sirup: česnek+mléko+med

Utřete trochu česneku a smíchejte ho s trochou teplého mléka. Směs přeceďte nebo propasírujte a přidejte jednu lžičku medu. Jestli Vám nevadí kousky česneku, můžete přeskočit fázi s pasírováním. Vzniklá šťáva je účinná v boji s nachlazením i jako prevence pro němu.

 

CHŘIPKA- sirup: česnek+med+citron+voda

Na tento recept potřebujete dvě celé paličky česneku, které oloupejte a utřete. Dále přidejte šťávu ze dvou citronů a přimíchejte jí do česnekové pasty. Poté přidejte dvě lžíce medu a a dvě sklenky převařené vody. Všechny přísady pečlivě promíchejte a uložte na dva dny do ledničky. Po uležení můžete užívat česnek jako lék nebo i prevenci proti chřipce. Sirup je vynikající pomocník zejména při odkašlávání.

 

ASTMA- sirup: česnek+jablečný ocet+med

 

V hrnku vody uvařte dva celé stroužky česneku. Pak přidejte lžičku jablečného octa a půl lžičky medu. Máte-li rádi sladké, dávku medu si zvyšte. Užívejte každé ráno před snídaní a uvidíte, že se Vám dýchaní ihned zlepší.

 

VYSOKÝ TLAK- sirup:česnek+voda+ocet+med

Zní Vaše diagnoza VYSOKÝ TLAK? Můžete ho snížit pravidelným užíváním tohoto sirupu. Povařte 16 stroužků česneku ve dvou hrncích vody s příměsí dvou polévkových lžic octa a medu. Vařte půl hodinky na mírném ohni. Užívejte jednou denně a sledujte, jak Váš krevní tlak klesá :-).

 

CHOLESTEROL- sirup: česnek+ocet+med

Vysoká hladina cholesterolu trápí velikou část naší populace. Smíchejte pár lžiček jablečného octa, 3 stroužky utřeného česneku a tři lžičky medu. Pokud jste na sladké, dopřejte si medu klidně více. Můžete klidně pojídat syrový česnek. Nejvhodnější doba na užívání česneku je ráno před snídaní, pokud ovšem Váš žaludek říka ,,ne“, užijte česnek v jinou denní dobu.

 

POPÁLENINY- sirup: směs- česnek+ocet+med

Naložte 24 stroužků česneku na tři dny do jeden a půl hrnku jablečného octa. Doba naložení je taková, aby česnek v nálevu změkl (cca tři dny). Po uležení přidejte půl lžičky medu. Uleželou směs rozmixujte v mixéru a vychlaďte. Potom potírejte popálenou oblast třikrát denně. Zmírní se bolest a vzniklá jizva nebude tak veliká.

 

ARTRITIDA- sirup: česnek+ocet+med+voda

Oloupejte dvě větší paličky česneku a ponořte je na pět minut do horkého octa. Rozmačkejte česnek v octu a přidejte čajovou lžičku medu. Vezměte čistou silnou ponožku namočte jí do vařící vody, poté vyždímejte. Pak do ní dejte udělanou směs a potírejte každé ráno bolavá místa. Bolest svalů a kloubů Vás trápit nebudou.